Powiatowe Biegi Sztafetowe

sdr

Wielu działaczy sportowych twierdzi, że lekkoatletyka jest królową aktywności ruchowej. Sportowcy często po zakończonej karierze w reprezentacji narodowej bądź klubie sportowym zaczynają przygodę z bieganiem. Być może w Knurowcu, gdzie odbyły się Powiatowe Biegi Sztafetowe, niektórzy właśnie rozpoczęli karierę.

W sobotę 6 października przy Szkole Podstawowej w Knurowcu zmierzyły się ze sobą reprezentacje poszczególnych szkół z powiatu wyszkowskiego. W ten piękny słoneczny dzień dziewczęta i chłopcy z z klas IV – VI oraz klas VII, VIII i gimnazjalnych biegali po trasie usytuowanej na skraju malowniczej Puszczy Białej. Uczennice ze Szkoły Podstawowej Brańszczyku w składzie: Joanna Szymanik, Amelia Rojek, Alicja Nowak, Anna Deluga, Aleksandra Deluga, Emilia Mróz, Aleksandra Korzybska, Michalina Godleś, Paulina Chmiel oraz Wiktoria Bralewska reprezentowały naszą gminę w młodszej kategorii wiekowej. Dziewczęta z naszej szkoły świetnie wypadły na zawodach i przybiegły na metę, zajmując trzecie miejsce, puchar i medale odebrały z rąk swojego opiekuna.

Serdecznie gratulujemy naszej szkolnej reprezentacji udanego występu w kolejnej imprezie sportowej na szczeblu powiatu. Jesteśmy dumni z postawy i zaangażowania dziewcząt.

Aneta Marchewka