PYSZNIE, ZDROWO I KOLOROWO!

         

         Sezon na pyszne owoce i warzywa trwa! Nie zapominamy o tym również w naszym przedszkolu, w związku z tym, prowadzimy z dziećmi akcję zdrowego stylu życia. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne dla naszego zdrowia są owoce i warzywa, zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.

       Dzieci z przedszkola “Krasnoludek”, grupa pomarańczowa i zielona, zrobiły pyszną i zdrową sałatkę owocową, a także soki owocowo – warzywne. Zanim przystąpiliśmy do działania, zapoznaliśmy się ze sposobem jej wykonania oraz higieną pracy w kuchni. Umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko było już gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców.

         W sałatce znalazły się nie tylko produkty z naszych sadów, tj. jabłka, gruszki, śliwki, ale również owoce egzotyczne: banany, pomarańcze, mango, brzoskwinie, kiwi, winogrona i granat. Po zakończeniu krojenia owoców i posprzątania naszego miejsca pracy, przystąpiliśmy do degustacji.

    Zajęcia bardzo podobały się wszystkim, sałatka owocowa smakowała, bezpieczeństwo zostało zapewnione, a duma rozpierała dzieci  z samodzielnie wykonanej sałatki. Nic tak nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, a tym bardziej gdy są składnikami sałatek i soków wykonanych własnoręcznie.

                                                                                     Iwona Bielecka