Integracja – świetna sprawa

         Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku 26 października udali się do Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku na zaproszenie uczniów i nauczycieli tej szkoły – pani Katarzyny Sylwestrzak i pani Anety Bralewskiej. Obie panie są mamami Michaliny i Michała z naszej klasy. Czekało tam na nas ognisko, przy którym mogliśmy się ogrzać. Okazało się, że to nie wszystkie atrakcje. Panie i ich uczniowie zorganizowali dla nas zawody, w których współzawodniczyły grupy mieszane – my i nasi niepełnosprawni koledzy.

              Przekonaliśmy się, że ich niepełnosprawność nie jest żadną przeszkodą, nawet dla osoby na wózku inwalidzkim. Zaskoczeniem dla nas było to, że radzili sobie tak samo jak my – pełnosprawni. Zabawy polegały na wyścigach, podczas których sadziliśmy i zbieraliśmy ziemniaki, rzucaliśmy nimi do celu i na odległość, przenosiliśmy ziemniaki na łyżce. Po intensywnym wysiłku przystąpiliśmy do pieczenia kiełbasek i chleba. Popijaliśmy też herbatkę z sokiem malinowym. Z pełnymi żołądkami i super humorem mogliśmy jeździć konno. Opiekowały się nami dwie panie instruktorki. Na koniec tej wspaniałej wizyty przeciągaliśmy linę. Po dwóch próbach był remis. Każdy był wygranym. Słodkie cukierki były nagrodą za grę fair play.

             Serdecznie dziękujemy za cudowny dzień. Chcemy też podziękować panu Marcinowi Sylwestrzakowi za kamizelki odblaskowe i odblaski, które otrzymaliśmy, a które mają nam zapewnić bezpieczeństwo na drodze, w szare jesienne popołudnia.

Bardzo dziękujemy!!!

Uczniowie i wychowawca klasy II