Gminne Zawody w Halowej Piłce Nożnej

       W Zespole Placówek Oświatowych w Brańszczyku rozegrano turniej halowej piłki nożnej dla szkół położonych na terenie naszej gminy. 7 grudnia zmierzyli się ze sobą uczniowie klas IV – VI, zaś 13 grudnia uczniowie klas VII, VIII i gimnazjaliści. Patronat nad Gminnymi Zawodami w Halowej Piłce Nożnej objął pan Wiesław Przybylski – wójt gminy Brańszczyk.

    W kategorii dziewcząt klas młodszych rozgrywki zakończyły się w następującej kolejności: I miejsce zajęła drużyna z SP w Trzciance, II miejsce uczennice z SP w Brańszczyku, III miejsce SP w Białymbłocie, poza podium uplasowały się dziewczęta z SP w Nowych Budach, SP w Knurowcu i SP w Porębie. W kategorii chłopców klas młodszych złote medale wywalczyła drużyna z Brańszczyka, srebro zdobyli chłopcy z Poręby, brązowe medale SP w Białymbłocie poza podium znalazły się zespoły z: Knurowca, Turzyna i Trzcianki. W kategorii klas starszych najlepsze okazały się dziewczęta z Trzcianki, II miejsce zajęła reprezentacja Poręby, III miejsce wywalczyły uczennice z Białegobłota w dalszej kolejności uplasowały się zawodniczki z Brańszczyka i Nowych Bud. Jeśli chodzi o chłopców w tej kategorii, puchar wywalczyli zawodnicy z Poręby, II miejsce zdobyli reprezentanci Brańszczyka, III uczniowie z Trzcianki, w turnieju uczestniczyły ponadto zespoły z Knurowca, Białegobłota i Turzyna. Statuetki dla najlepszych zawodników trafiły w ręce: Zuzanny Marszał i Wojtka Laskowskiego, a w kategorii klas starszych nagrodzono: Oliwię Wróbel i Jakuba Gałązkę. Dla wszystkich zawodników przygotowano słodkie rogaliki, zwycięzcom wręczono medale oraz puchary.

          Dziękujemy panu Wiesławowi Przybylskiemu – wójtowi gminy Brańszczyk i panu Markowi Zdziarstkowi – zastępcy wójta za objęcie patronatem sportowej imprezy, oraz za to, że zaszczycili nas swoją obecnością. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do pani Iwony Kulasińskiej – dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku. Mamy nadzieję, że sportowe emocje pozostaną z nami jak najdłużej.

Aneta Marchewka

Reprezentacja naszej szkoły rozegrała turniej w następujących składach:

Klasy IV – VI: Wiktoria Bralewska, Paulina Chmiel, Amelia Jachna, Wiktoria Pióro, Monika Błońska, Aleksandra Deluga, Anna Deluga, Aleksandra Kurowska, Zofia Łukasiewicz, Amelia Rojek, Wojciech Laskowski, Norbert Maciejewski, Jakub Tomczyk, Adrian Rudnicki, Łukasz Brzeziński, Błażej Jechna, Kacper Wójcik, Nikodem Zyśk, Łukasz Książak.

Klasy VII, VIII i gimnazjum: Ewa Depta, Karolina Dębek, Wiktoria Durda, Angelika Kowalska, Angelika Koziatek, Sandra Koziatek, Iga Rajchenbach, Ewa Uchal, Jakub Bralewski, Dominik Laskowski, Kacper Ponichtera, Sebastian Świercz, Michał Zdziarstek, Sebastian Zalewski, Kacper Drobot, Mikołaj Murawski.

Opiekunowie: pani Aneta Marchewka, pan Piotr Bralewski.