W klasie „0” narodził się Zbawiciel

           

           W poniedziałek 17 grudnia w Szkole Podstawowej w Brańszczyku z bożenarodzeniowym przesłaniem dla rodziców i dziadków wystąpili uczniowie klasy „0”, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.

            Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Stajenkę odwiedzili również nietypowi goście, były to postacie z bajek. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem pań: Beaty Piechockiej oraz Emilii Chudej. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności.

            Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia. Na koniec pani dyrektor Iwona Kulasińska życzyła wszystkim zebranym spokojnych, zdrowych i wesołych świąt. Niespodzianką dla małych artystów był bożonarodzeniowy upominek w postaci telewizora LCD. Dzieci były bardzo zaskoczone i szczęśliwe. Już niebawem będą mogły korzystać z prezentu.

Beata Piechocka, Emilia Chuda