Magiczny czas Bożego Narodzenia

         Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w ciągu całego roku. Czekają na nie wszyscy ze względu na piękno tego okresu. Maluchy z grupy zielonej przygotowywały się do świąt bardzo długo i  pracowicie. Najpierw, wspólnie z dziećmi z sali pomarańczowej, ubrały choinkę. W czasie kolejnych zajęć poznały tradycje bożonarodzeniowe- wigilijne potrawy, konieczność pozostawienia jednego nakrycia pustego oraz zwyczaj obdarowywania dzieci prezentami przez św. Mikołaja. Największym jednak wydarzeniem było przygotowanie przez przedszkolaki jasełek dla rodziców. Pod opieką swoich cioć dzieci uczyły się ról oraz doskonaliły swój występ.

     Wreszcie, 21 grudnia przyszedł czas na zaprezentowanie swoich umiejętności rodzicom, którzy, wraz z panią dyrektor Iwoną Kulasińską oraz panią wicedyrektor Katarzyną Bralewską, licznie zasiedli na widowni. Przedszkolaki, ubrani odpowiednio do swoich ról, z dumą i powagą odgrywali powierzone im role. Była Maryja i Józef, pastuszkowie, aniołowie, Trzej Królowie i wiele innych postaci, które składały pokłon narodzonemu Dzieciątku. Piękna dekoracja oraz przemiła atmosfera sprawiły, że wszyscy byli wzruszeni i cieszyli się magią nadchodzących świąt. Przedszkolaki zostały nagrodzone za swój wspaniały występ nie tylko gromkimi brawami, ale przede wszystkim upominkami od św. Mikołaja, który przybył aż z Bieguna Północnego!!!! Po poczęstunku wszyscy udaliśmy się do swoich domów, aby dalej cieszyć się świątecznym odpoczynkiem.

        Serdeczne podziękowana kierujemy do pani Ewy Pyśk za użyczenie nam strojów oraz rekwizytów niezbędnych do zorganizowania przedstawienia.

Ewelina Bloch