Powitanie wiosny

                21 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Brańszczyku symbolicznie powitaliśmy wiosnę. Porę roku, w czasie której wszystko wygląda pięknie, gdyż przyroda budzi się do życia.

Na samym początku uczniowie z klasy VII przedstawili krótką scenkę na temat hejtu. Była to bardzo pouczająca lekcja, która uświadomiła nam, że możemy wiele zdziałać, aby zahamować to negatywne zjawisko wszechobecne w sieci internet.

                W dalszej części apelu odbył się pokaz eko mody pod hasłem: ,,Wiosna 2019 – odzież podwójnie użyteczna”. Projektantami i wykonawcami przygotowanych strojów z ekologicznych materiałów byli uczniowie poszczególnych klas. Na wybiegu mogliśmy ujrzeć różnobarwne stroje. Zaprezentowano: czarnego rycerza, eko Guczi, Panią Wiosnę, suknię wieczorową, suknię ślubną, suknię z kolorowego papieru toaletowego, spódnicę z plastikowych kubeczków, sukienkę dyskotekową oraz garnitur z czarno – białych gazet.

                Wszystkim uczniom dziękujemy za cenne wskazówki, dotyczące możliwości ponownego wykorzystania różnych materiałów. Dzięki tego typu akcjom uświadamiamy sobie, że Ziemia jest tylko jedna i warto dbać o jej czystość i piękno.

Roksana Sówka, uczennica klasy III b gimnazjum