Spotkanie z naszą bajką

       

        5 kwietnia w budynku przedszkolnym zgromadziły się wszystkie grupy, klasa „zero”, pani dyrektor Iwona Kulasińska, wicedyrektor Katarzyna Bralewska oraz pani Justyna Jarosz, przedstawiciel Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku.   

       Już po raz trzeci nauczycielki Samorządowego Przedszkola „Krasnoludek” w Brańszczyku wystawiły teatrzyk dla dzieci. W tym roku przedstawienie nosiło tytuł „Czerwony Kapturek”. Nie była to jednak tradycyjna bajka, ale- jak zauważyły same dzieci- „trochę nowoczesna”. Nie zabrakło współczesnej elektroniki i gadżetów oraz wątków dotyczących zdrowego odżywiania. Wilk wcale nie był złym wilkiem i nie chciał zjeść czerwonego Kapturka.

       W role aktorów wcieliły się nauczycielki przedszkola: Czerwony Kapturek- Ilona Stankiewicz, Wilk- Aleksandra Godłoza, Babcia- Martyna Ponichtera, Leśniczy i mama- Sylwia Kulesza, narrator- Monika Tranczewska.

      Cykl „Spotkań z naszą bajką” ma na celu integrację wszystkich grup przedszkolnych oraz przekazanie ważnych treści w nieco innej formie- nauki przez zabawę. Oryginalny scenariusz, dekoracja „sceny” oraz stroje zostały przygotowane przez nauczycieli. Korzystając z doskonałej okazji, jaką było oglądanie tego niezwykłego przedstawienia teatralnego oraz treści, które zostały w nim poruszone, dzieci z grupy zielonej i pomarańczowej obchodziły tego dnia dzień czerwony. Zgodnie z tradycją, maluchy miały na sobie czerwone bluzeczki oraz spożywały pyszne posiłki w tym kolorze. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady właściwego zachowania się w stosunku do nieznajomych osób dorosłych oraz numery alarmowe służb ratowniczych.

      W imieniu wszystkich występujących nauczycieli dziękujemy Dyrekcji, dzieciom i pozostałym nauczycielom za entuzjazm z jakim się spotkałyśmy, za brawa i radość, za ciepłe słowa, które motywują nas do kolejnych takich spotkań. Widząc zadowolenie na twarzach dzieci, już myślimy nad kolejnym „Spotkaniem z naszą bajką”.

Ilona Stankiewicz