Święto Mamy i Taty

          Mama i Tata to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. Aby uczcić Ich święto, 31 maja w naszym przedszkolu odbył się piknik, na który licznie przybyli rodzice wraz ze swoimi pociechami. Zebranych gości, w imieniu całej społeczności przedszkolnej, przywitała wychowawczyni grupy zielonej. Następnie przyszedł czas na krótki występ artystyczny przygotowany przez dzieci pod opieką cioć. Przedszkolaki wspólnie recytowały wiersze, a każda grupa zaśpiewała piosenkę dla swoich najbliższych. Aby tradycji stało się zadość, maluchy wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki. Po części artystycznej nadszedł czas na zabawę, do której zostali zaproszeni przede wszystkim rodzice. Dorośli mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w kilku konkurencjach sportowych prowadzonych przez wychowawców poszczególnych grup. Śmiechu i radości było co nie miara!!! Konkurencje były różnorodne- przenoszenie woreczków gimnastycznych, wyciąganie chusteczek z opakowania, obieranie jabłka na czas, przeciąganie liny, bieg w parach  z szarfą.  Zarówno mamusie, jak i tatusiowie wykazali się zręcznością, chęcią rywalizacji, ale także ogromnym poczuciem humoru. Aby uhonorować osiągnięcia, przedstawiciele rodziców z każdej grupy otrzymali pamiątkowe puchary.

      Pozostała część pikniku minęła równie przyjemnie. Na dzieci czekała wspaniała niespodzianka w postaci wizyty klauna oraz kącików zabaw przygotowanych przez wychowawców. Maluchy puszczały bańki, kolorowały swoich ulubionych bohaterów, malowały farbami, budowały z klocków. Ciocie Ola, Monika i Ilona malowały buźki dzieci. Rodzice, siedząc wygodnie na kocach, częstowali się przygotowanymi pysznościami. Piknik okazał się doskonałą okazją do rozmów, żartów i naprawdę dobrej zabawy!

   Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć tym rodzicom, którzy zaangażowali się przygotowanie naszej przedszkolnej imprezy. Ukłony składamy także w stronę sponsorów, którzy wspomogli przygotowanie poczęstunku oraz  w stronę pani Justyny Jarosz, opiekuna Skansenu, której pomoc w sprawach organizacyjnych okazała się bezcenna. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Ewelina Bloch