Wycieczka do Warszawy

         5 czerwca 2019r. grupa pomarańczowa oraz zielona z przedszkola “Krasnoludek” wzięły udział w jednodniowej autokarowej wycieczce do Warszawy.

          Pierwszym punktem naszej wycieczki było Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Pod Niebem Kopernika mogliśmy podziwiać kilkanaście milionów gwiazd. Dzieci miały okazję dowiedzieć się co oznacza nazwa “Duży i Mały Wóz” oraz obejrzały projekcję filmu “Polaris”. To mądry i ciekawy animowany film, który poprzez wciągającą historię, wprowadza pojęcie ruchu obrotowego Ziemii, zapoznaje z różnymi rodzajami ciał kosmicznych i wprowadza najważniejsze elementy metody naukowej.

          Po drodze do następnego punktu naszej wycieczki wstąpiliśmy na posiłek do ulubionej restauracji naszych podopiecznych – McDonald`s.

          Kolejną atrakcją w stolicy była wizyta w sali zabaw Kolorado, gdzie dzieci mogły hasać do woli. Dwie godziny szalonej zabawy na ciekawych torach przeszkód, wspinaczka po linach, zjeżdżanie w kolorowych tubach, celowanie z armatek do statku kosmicznego oraz “pływanie”w basenie wypełnionym kolorowymi piłeczkami.

          Pełni wrażeń, zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do przedzszkola z nadzieją na kolejne tak udane wyjazdy.

                                                                               Iwona Bielecka

                                                                               Martyna Ponichtera