„Bezpieczna droga do szkoły z PSB Mrówka”

        U progu nowego roku szkolnego, 6 września nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym dniu odwiedzili nas policjanci wraz ze współorganizatorami akcji – przedstawicielami PSB Mrówka w Wyszkowie państwem Teresą i Arturem Rudnickimi, którzy przywieźli ze sobą dla dzieci praktyczne niespodzianki.

W części teoretycznej brali udział uczniowie ze wszystkich klas od 0 do VIII. Pani policjantka przekazała informacje przeznaczone dla starszych uczniów, następnie odpowiadała na pytania dotyczące przepisów i zachowania się w różnych sytuacjach, odwołała się do rozsądku i odpowiedzialności przytaczając przykłady z życia wzięte. Udzieliła dzieciom instruktażu, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, zwłaszcza tam, gdzie nie ma chodnika oraz przejść dla pieszych. Przypomniała o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego zachowania się na drogach. Dzieci, pod okiem policjantów, mogły wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach przechodzenia przez jezdnię na ulicy przed budynkiem szkoły.

Młodsi uczestnicy spotkania otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe, aby były bardziej widoczne na drodze oraz maskotki – mrówki i książeczki z zasadami bezpiecznego poruszania się na ulicy. Wydarzeniu towarzyszyły ogromne emocje ze spotkania z Mrówką, która chętnie pozowała do zdjęć oraz radość z otrzymanych gadżetów.

Olga Frankowska – Kędzior