Paczka na kresy – Polacy Polakom

            Uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice mają wielkie serca i chętnie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych. W tym roku przed świętami Bożego Narodzenia cała społeczność szkolna postanowiła wesprzeć działanie „Paczka na Kresy” zorganizowane przez Fundację „Kresy w potrzebie –Polacy Polakom”. W ramach akcji zebrano mnóstwo potrzebnych artykułów, które zostaną przekazane Polakom z Kresów.
Ilość zgromadzonych darów była ogromna. Produktów spożywczych typu: ryż, makaron, cukier zebrano 108,86 kg, kawy i herbaty 46 sztuk, słodyczy 12, 61 kg, konserw 64 sztuki, przypraw, galaretek, kisieli 5,29 kg, 8 butelek oleju, proszków i płynów do prania 10 sztuk, mydła, szamponów, żelu pod prysznic 63 sztuki, mleko, napoje 4 sztuki. Ponadto uczniowie przynieśli plecaki, przybory szkolne, zabawki i zeszyty w liczbie 48 sztuk.

                 Ogromne wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich darczyńców za wielkie serce i otwarcie się na drugiego człowieka, za poświęcenie swojego cennego czasu i dzielenia się swoją radością. Dziękujemy paniom: Marcie Nowak i Joannie Suchenek, które podjęły się podsumowania akcji, zważenia i podliczenia wszystkich artykułów.

Opracowała Aneta Marchewka