Lekcja w teatrze Guliwer

            3 grudnia 2019r. uczniowie klasy II i III naszej szkoły wyruszyli do Warszawy na spotkanie ze sztuką. Odwiedziliśmy teatr Guliwer, w którym obejrzeliśmy sztukę pt. „Jak się robi cyrk?”.

              Przed spektaklem aktorzy mimowie przeprowadzili lekcję teatralną, podczas której dowiedzieliśmy się, czego nie należy robić w teatrze, jak powinniśmy zachowywać się podczas spektaklu teatralnego i jak reagować na to, co dzieje się na scenie. Podczas spektaklu, artyści za pomocą różnych form teatralnych, przedstawili nam historię dwóch artystów, którzy wspólnie, choć różnymi metodami tworzyli spektakl teatralny.

             Po obejrzeniu sztuki teatralnej udaliśmy się na Stare Miasto. Podczas krótkiego spaceru podziwialiśmy wystrój świąteczny Krakowskiego Przedmieścia i choinkę pod Zamkiem Królewskim. Uczestniczyliśmy także w jarmarku świątecznym, który oferował różne ozdoby świąteczne, pachnące mydełka i wyroby ręczne artystów ludowych.

            Miłym zakończeniem naszej wycieczki była wizyta w McDonald’s. Posiłek i trochę zabawy wprawiły nas w jeszcze lepsze humory. To był miło spędzony dzień, pełen wrażeń i nowych doznań. Dziękujemy naszym rodzicom za wspaniały wyjazd mikołajkowy.

Ewa Łapińska