Gminne Zawody w Piłce Ręcznej klas V – VI

          5 marca w Szkole Podstawowej w Brańszczyku odbyły się Gminne Zawody w Piłce Ręcznej dla klas V i VI pod honorowym patronatem wójta gminy pana Wiesława Przybylskiego. W sali gimnastycznej stawiły się reprezentacje Szkół Podstawowych z Turzyna, Trzcianki, Białegobłota, Knurowca, Poręby i gospodarze turnieju – uczniowie z Brańszczyka.

         Uroczystego rozpoczęcia zawodów dokonały: sekretarz gminy Brańszczyk pani Beata Wójcik oraz dyrektor szkoły pani Iwona Kulasińska. Poszczególne spotkania sędziowali: Dominik Kowalski i Dominik Laskowski – absolwenci Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku, aktualnie piłkarze ręczni, grający w klubie Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu. W trakcie imprezy sportowej młodzi zawodnicy rozegrali 20 meczy, strzelili 173 bramki, a po boisku poruszali się łącznie przez 160 minut. W kategorii dziewcząt najwyższy wynik zdobyła Szkoła Podstawowa w Brańszczyku, II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Białymbłocie, brązowe medale wywalczyły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Trzciance. Poza podium uplasowały się reprezentacje ze szkoły w Porębie i Knurowca. W kategorii chłopców zwycięstwo zapewnili sobie uczniowie z Brańszczyka, srebrne medale zdobyli zawodnicy z Poręby, zaś brązowe krążki trafiły do reprezentacji szkoły z Białegobłota. W dalszej kolejności uplasowali się zawodnicy ze szkoły w Trzciance, Knurowcu i Turzynie. Wszystkim zawodnikom zapewniono słodki poczęstunek, najlepszym wręczono puchary, medale i dyplomy. Statuetkę najskuteczniejszej zawodniczki zdobyła Wiktoria Bralewska, a wśród chłopców najlepszym graczem okazał się Bartosz Kaflik.

      7 i 8 marca odbyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej, z których dziewczęta z Brańszczyka przywiozły srebrne krążki. Ogromne poświęcenie na boisku oraz skuteczność Wiktorii Bralewskiej doceniono również na turnieju w Rząśniku, na którym uczennica otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki.

          Dziękujemy zawodnikom oraz ich opiekunom za wzięcie udziału w turnieju. Ogromne wyrazy wdzięczności kierujemy do pana Wiesława Przybylskiego, wójta gminy Brańszczyk, za objęcie patronatem sportowej imprezy. Szczególnie pragniemy podziękować absolwentom Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku, za poświęcenie swojego czasu i sędziowanie zawodów. Najlepszej szczypiornistce rozgrywek gminnych i powiatowych – Wiktorii Bralewskiej życzymy dalszych sukcesów na sportowych boiskach.

Skład najlepszej reprezentacji: Wiktoria Bralewska, Wiktoria Pióro, Michalina Godleś, Amelia Jachna, Alicja Cichowska, Nikola Rosińska, Michalina Maciejczuk, Maria Szafrańska, Amelia Rojek, Aleksandra Kurowska, Adrian Rudnicki, Karol Dębek, Gabriel Ponichtera, Dawid Deluga, Bartosz Kaflik, Norbert Maciejewski, Nikodem Zyśk, Piotr Dąbrowski, Jakub Tomczyk, Błażej Jechna, opiekunowie: Aneta Marchewka, Piotr Bralewski.

Maria Szafrańska, uczennica SP w Brańszczyku