Policjant – przyjaciel w mundurze.

    

   Pierwszą, najważniejszą tematyką w miesiącu wrześniu we wszystkich grupach wiekowych jest bezpieczeństwo. Dlatego też 24 września dzieci z grup „zielonej” i „pomarańczowej” oraz klasy „0” gościły przedstawicielki z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku i ulicy, a także co zrobić, gdy zaatakuje pies.

     Policjantki wyjaśniły dzieciom jak należy podróżować samochodem oraz jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa. Ponadto przypomniały podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Podczas pogadanki Panie zwróciły szczególną uwagę na zachowanie podczas spotkania z nieznajomym psem. Zaprezentowały bezpieczną pozycję „żółwia”, którą należy przyjąć w przypadku ataku ze strony psa. Ponadto dzieci dowiedziały się, jak należy postępować w kontakcie z obcymi osobami. Nie zabrakło też, przypomnienia numeru alarmowego 112.

     Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą. Serdecznie dziękujemy Paniom policjantkom, że znalazły czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

                                                                                         Kamila Lewandowska