Rodzinny konkurs plastyczny ,,Jesienne cyferki’’

      W październiku w Samorządowym przedszkolu ,,Krasnoludek’’ Pani Sylwia Soliwoda i Aleksandra Godłoza ogłosiły w grupie czerwonej konkurs plastyczny ,,Jesienna cyferka’’ w ramach realizacji programu ,,Krasnoludki na tropie matematyki’’.

     Konkurs adresowany był do dzieci  oraz ich rodziców. Przedmiotem konkursu było wykonanie  dowolną techniką pracy, w której pojawią się cyferki od 0  do 9 wykonane z jesiennych  materiałów przyrodniczych, tj. liście, nasiona, patyczki, ziarna zbóż i inne dary natury. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę własnych możliwości i umiejętności. Ponadto rozbudzanie u dzieci ciekawości i kreatywnego myślenia, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, dostrzeganie piękna natury oraz utrwalanie pojęć matematycznych.

    Do konkursu zgłoszono 10 prac. Prace były wykonane przeróżnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów przyrodniczych. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów.

  Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Ocenie poddano pomysłowość i oryginalność, różnorodność wykorzystanych materiałów przyrodniczych oraz wyeksponowanie jesiennych kolorów.

   Przedszkolaki z grupy czerwonej miały również możliwość wyłonienia nagrody publiczności z pośród prezentowanych prac. ,,Krasnoludki’’ oddawały głosy za pomocą żetonów . Była to wspaniała okazja to wspólnego przeliczania i porównywania ilości zebranych głosów.

  Jury przyznało dyplomy i drobne upominki dla wszystkich uczestników konkursu oraz nagrody rzeczowe dla laureatów za I,II,III miejsce.

Wyniki konkursu :

I miejsce

Szymon Kurowski

II miejsce

Oskar Mejer

Zosia Deluga

III miejsce

Jakub Wiśniewski

Stanisław Wachowski

Hania Mroczkowska

Wyróżnienie :

Antonina Banaszek ,Antoni Ginko, Błażej Żach, Michalina Mościcka

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy wygranej.

Organizatorzy :  Aleksandra Godłoza i Sylwia Soliwoda