Bajkowe Święto w Krasnoludku

     5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto wszystkich bajkowych postaci było doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie część z nich, dlatego w tym dniu w Samorządowym Przedszkolu „Krasnoludek” bajkowym zabawom i konkursom nie było końca.

     Zajęcia rozpoczęły się krótką pogadanką i burzą mózgów na temat tego, czym jest bajka, jaki niesie ze sobą morał, i kto wymyśla i pisze bajki.  W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz bajkowych postaci, odgadywały zagadki, układały „bajkowe” puzzle, a także brały udział w grach i zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła zabawa zręcznościowa, polegająca na oddzielaniu grochu od fasoli.

     Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach mogły poczęstować się piernikami z chatki Baby Jagi.

    Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.

M. Ponichtera