„Czyste powietrze wokół Krasnoludków z Brańszczyka”

     Samorządowe Przedszkole „Krasnoludek” od kilkunastu lat realizuje program profilaktyczny pod nazwą „Czyste powietrze wokół nas” pod patronatem wyszkowskiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, a rekomendowany przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie. Doskonałą okazją do rozpoczęcia kolejnego cyklu zajęć z tego zakresu było wyposażenie wszystkich grup przedszkolnych w nowoczesny sprzęt do oczyszczania powietrza, czyli usuwania, miedzy innymi, wirusów, bakterii, czy alergenów. Zakupiony sprzęt poprawia jakość powietrza w salach, a  tym samym korzystnie wpłynie na stan zdrowia nie tylko dzieci, ale i personelu przedszkola, co jest bardzo ważne w czasie pandemii COVID -19. Poza tym jest to również duże wsparcie dla osób posiadających słabszą odporność.

    Warto podkreślić, iż Gmina Brańszczyk  realizuje projekt „W zdrowym ciele zdrowy duch – czyste powietrze wokół nas” w ramach którego pozyskała dofinansowanie dla naszego przedszkola na w/w sprzęt, który pracując zasysa powietrze, oczyszcza je i oddaje czyste i świeże dzięki specjalistycznym filtrom.

     Dyrekcja, personel, rodzice oraz dzieci kierują słowa podziękowania w stronę Gminy Brańszczyk za troskę o zdrowie Krasnoludków.

 D. Kania