Wrzesień w naszej szkole

     Nowo wybrany Samorząd Uczniowski już we wrześniu miał okazję się wykazać, dzięki świetnym pomysłom jego opiekunek pani Małgorzaty Maciejewskiej i pani Beaty Żołądek oraz uczniów klas ósmych.

„ Drugie życie rzeczy bo jesteśmy eko”

Pierwszą w tym roku akcją organizowaną na terenie szkoły była sprzedaż używanych rzeczy, które przynieśli uczniowie klas ósmych. Znalazły się wśród nich pluszaki, książki, biżuteria, nbreloczki itp. Przedmioty sprzedawane były w przedziale cenowym od 1 zł do 5 zł. Choć nie były to duże kwoty, udało się zebrać ponad 300 zł. Cała suma została odłożona, aby móc finansować kolejne akcje. Podobną zbiórkę planujemy zorganizować w 2 semestrze. Okazało się, że rzeczy już nam niepotrzebne mogą posłużyć jeszcze innym. Nie musimy ich wyrzucać. Możemy im dać „drugie życie”.

„Mimozami jesień się zaczyna, złotawa, krucha i miła”

W dniu 22 września uroczyście przywitaliśmy w naszej szkole Jesień. Na korytarzu rozbrzmiewała muzyka kojarząca się z tą porą roku. Wszyscy uczniowie ubrani byli w jesiennych barwach, a na przerwach rozdawane były broszki zrobione z liści. Głowy dziewcząt zdobiły wianki z nawłoci, które uwiły z panią Małgosią.

Z okazji Dnia Chłopaka, z okazji Dnia Jabłka

Dzień chłopaka został połączony z Dniem jabłka. Na korytarzach zawisły rysunki jabłek opatrzone nazwą owocu w różnych językach świata. Dziewczyny z klas ósmych zaangażowane w prace samorządu szkolnego upiekły ciasta, które były sprzedawane na przerwach. Ciasta były przeróżne począwszy od rogalików nadziewanych jabłkami przez jabłka z kokosem, orzechami, piankowymi chmurkami, kakaem, płatkami owsianymi, miodem czyli samo zdrowie. Do każdego kawałka wypieku można było otrzymać smaczny kompocik jabłkowo- cynamonowy, który ugotowały „nasze” panie kucharki. Całej imprezie towarzyszyły piosenki dedykowane chłopcom. Zainteresowanie było ogromne. Było kolorowo, smacznie, zdrowo i wesoło. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na rzecz schroniska dla zwierząt.

       Małgorzata Maciejewska, Aleksandra Jóźwiak