Urodziny Polski u Krasnoludków

    10 listopada Samorządowe Przedszkole „Krasnoludek” w Brańszczyku tradycyjnie świętowało Urodziny Polski. Zajęcia w grupach zostały zrealizowane według scenariusza nauczycieli, a tym samym były prologiem  obchodów 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Oficjalną część uroczystości  rozpoczęto od  wniesienia do sali flagi narodowej, a następnie  cała społeczność przedszkolna z powagą i w skupieniu  odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego  jednocześnie  włączając się do akcji Ministerstwa Edukacji i  Nauki „Szkoła do Hymnu”.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, po części teoretycznej przyszła pora na gaszenie świeczek na torcie okolicznościowym w barwach narodowych, co sprawiło wychowankom największą frajdę. Podczas świętowania nie zabrakło tradycyjnego „Sto lat” dedykowanego Polsce, a tym samym wszystkich  Polkom  i Polakom. Na zakończenie obchodów zastępca dyrektora pani Emilia Wiśniewska podziękowała za  przygotowanie uroczystości oraz za kultywowanie świąt  narodowych, dzięki którym dzieci uczą się miłości do Ojczyzny.

Urodziny Polski były nie tylko żywą lekcją historii, ale także oddaniem hołdu poległym, którzy poświecili swoje życie w obronie Ojczyzny. Dzięki bohaterom możemy spokojnie bawić się, uczęszczać do przedszkola oraz mówić  po polsku.

Słowa podziękowania kieruję w stronę dyrekcji za obecność wśród nas podczas tak podniosłej chwili. Dziękuję także  paniom z kuchni Eli i Małgosi  za przygotowanie jubileuszowego tortu  w barwach narodowych, dzięki któremu atmosfera akademii była nie tylko podniosła, ale i radosna.

D. Kania