Dzień bez plecaka czyli no backpack day

     Pomysł na dzień bez plecaka pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Jest to dzień, w którym uczniowie szkół wybierają się do swoich miejsc nauki bez plecaków, czy też toreb.
Gdzie w takim razie chowają zeszyty, książki i piórniki? To całe sedno tej zabawy! Uczniowie nie przychodzą z pustymi rękami lecz z zamiennikami plecaków. Muszą w to włożyć trochę pomysłowości i kreatywności, aby na korytarzach było niecodziennie i śmiesznie. Kiedy w takim razie jest Dzień bez plecaka? To jeden wybrany dzień przez samorząd szkolny, w którym chętni uczniowie przychodzą bez plecaków i toreb do szkoły. Uczniowie samorządu naszej szkoły postanowili, że ten dzień odbędzie się 22 marca. Rezultaty kreatywności naszych uczniów były imponujące. Zobaczcie sami:-)

Małgorzata Maciejewska