Pierwszy Dzień Wiosny

Aby tradycji stała się zadość wszyscy uczniowie naszej szkoły 21 marca świętowali nadejście wiosny.

Wszyscy uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami już od rana przygotowywali się do występów i degustacji, aby nasze powitanie tej pięknej pory roku było niezwykle smaczne, barwne i radosne.

   Zgodnie z wcześniej ustalonym programem opracowanym przez organizatorów imprezy, każda z klas przygotowała apetyczne przekąski, które charakteryzowały wybrany przez nich kraj. Podczas degustacji uczniowie z wesołymi minami oraz w dobrych humorach odpowiadali na pytania dotyczące wybranych krajów oraz dzielili się na ich temat różnymi ciekawostkami, żeby jeszcze bardziej przybliżyć swoim kolegom i koleżankom dany kraj.  Po części kulinarnej z pełnymi brzuszkami przeszliśmy do części artystycznej w której zadaniem każdej klasy było zaprezentowanie krótkiego występu. Trzeba przyznać, że uczniowie wykazali się w tym zadaniu wielką  pomysłowością, a ich oryginalne charakteryzacje oraz umiejętności wokalne i taneczne sprawiły, że wszyscy śmiali się od ucha do ucha i radości nie było końca. W dalszej części apelu odbył się konkurs – pokaz mody pod hasłem: ,,Pani Wiosna oczami naszych uczniów”. Projektantami i wykonawcami przygotowanych strojów z przeróżnych materiałów byli uczniowie poszczególnych klas. Na wybiegu mogliśmy ujrzeć Panią Wiosnę w różnobarwnych i szalonych strojach. Uczniowie wykazali się niesłychaną pomysłowością i kreatywnością również w tym zadaniu, dając jury i publiczności twardy orzech do zgryzienia, aby wyłonić zwycięzcę. Najciekawszy pomysł został nagrodzony głośnymi brawami oraz słodką niespodzianką, którą otrzymała klasa 8c.

    Powitanie wiosny było doskonałą okazją do zintegrowania społeczności szkolnej na wspólnym przeżywaniu i zabawie. Dzieciaki ubrane w wiosenne stylizacje, były w pełni przygotowane do celebracji tego dnia. Zaprezentowane przez nich piosenki, tańce oraz przygotowane wiosenne zagadki i konkursy, wprawiły wszystkich w radosny, wiosenny nastrój. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni słodkimi niespodziankami za wspaniałe zaangażowanie się w przygotowaniu tej uroczystości szkolnej.

   Jeszcze raz dziękujemy, że wszyscy wspaniale się bawili, zaangażowali i zgodnie rywalizowali ze sobą …

Sylwia Rejch vel Rańska