Gminny Konkurs Ortograficzny

     

   Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku już od wielu lat jest organizatorem Gminnego Konkursu Ortograficznego. Honorowy patronat nad naszym konkursem objął Wójt Gminy Brańszczyk – prof. dr hab. Wiesław Przybylski. W dniu 25 marca 2022 r. do zmagań ortograficznych przystąpiło 21 uczniów – przedstawicieli klas VII i VIII ze wszystkich szkół podstawowych, znajdujących się na terenie naszej gminy. O godzinie 10.00 uczestnicy zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie wicedyrektor szkoły – pani Emilia Wiśniewska powitała wszystkich uczniów wraz z opiekunami i rozpoczęła konkurs, życząc uczestnikom sukcesu. Dalszą część spotkania poprowadziły organizatorki dyktanda – polonistki z SP w Brańszczyku – J. Suchenek i E. Różańska. Nauczycielka języka polskiego odczytała tekst tegorocznego dyktanda, z którym śmiałkowie musieli się zmierzyć. Należy przyznać, że czyhało na nich wiele trudności i pułapek, choć zdania na ten temat były podzielone. Ostatecznie ósmoklasiści uznali, iż pułapki ortograficzne były podobne jak w ubiegłym roku, więc nie było zaskoczenia. Uczniowie mieli okazję sprawdzić własne możliwości i  wykazać się prawidłową pisownią gramatyczną, ortograficzną oraz znajomością zasad interpunkcyjnych.

Komisja konkursowa, składająca się z  nauczycieli z poszczególnych szkół, wyłoniła pięciu finalistów:

  • I miejsce zajął  Kacper Dziubiel –  uczeń Szkoły Podstawowej w Nowych Budach,
  • II miejsce zajęła  Julia Tryc –  uczennica Szkoły Podstawowej w Białymbłocie,
  • III miejsce zajęła Kornelia Żabik – uczennica Szkoły Podstawowej w Trzciance,
  • IV miejsce zajęła Daria Pyśk – uczennica Szkoły Podstawowej w Porębie,
  • V miejsce zajęła Aleksandra Jóźwiak –  uczennica Szkoły Podstawowej w Brańszczyku.

      Laureaci otrzymali dyplomy pamiątkowe i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Brańszczyk, za które serdecznie dziękujemy. Zwycięzcy wezmą udział w kolejnym etapie wojewódzkim w Wyszkowie jako reprezentanci naszej gminy.

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy  i zachęcamy do ponownego udziału w konkursie  w następnym roku.

                                                                                                               Organizatorzy konkursu

Suchenek, E. Różańska