Z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brańszczyku

        Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

     Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmi ,,Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Wystarczy  wejść do biblioteki – i można być tu, a zarazem wszędzie. Cały świat można spotkać w jednym miejscu. Cała wiedza o świecie jest w bibliotece na wyciągnięcie ręki. Przekonali się o tym uczniowie klasy III, którzy w dniu 10 maja 2022r. odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Brańszczyku, aby rozbudzić własne zainteresowania czytelnicze. Pani bibliotekarka – Irena Oszkinis opowiedziała dzieciom  o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach, zapoznała ich z regulaminem wypożyczania książek i korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Przypomniała również zasady mówiące o tym, jak należy obchodzić się z książką. Dzieci z wielką uwagą słuchały wypowiedzi pani Ireny oraz oglądały prezentowane przez nią książki. Poznały wartość książki i zalety czytania.

    Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły kwiaty pani bibliotekarce dziękując za bardzo ciekawe zajęcia. Każdy uczeń wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci niebawem do tego miejsca.

Dorota Owsianko