Spotkanie kl.0a i 0b z P. Ireną Oszkinis, bibliotekarką z Gminnej Biblioteki Publicznej w Brańszczyku

    

       Dnia 20 grudnia w ramach świąteczno- mikołajkowego spotkania z książką odwiedziła w szkole kl.0a i 0b p.Irena Oszkinis z Gminnej Biblioteki Publicznej w Brańszczyku.

       Pani Irena przeczytała uczniom opowiadania wigilijne pt.,,Wizyta Świętego Mikołaja,,autorstwa Lecha Tkaczyka .Zadaniem uczniów na podstawie treści przeczytanego opowiadania oraz przedstawionych ilustracji było opowiedzieć jakie znają symbole wigilijnej nocy oraz jakie symbole przygotowują  z rodzicami lub sami w swoim domu. Dzieci wykazały się dużą aktywnością , wiedzą i pomysłowością odpowiadając na postawione im pytania.Następnie w pracy zespołowej uczniowie tworzyli wspólnie kolorując, a następnie klejąc poszczególne wycinanki wspólny plakat pod hasłem WESOŁYCH ŚWIĄT, który zawierał wcześniej omawiane symbole wigilijnej nocy. Praca plastyczna  wykonana przez uczniów obu klas  zintegrowała zespoły oraz pozwoliła wymienić się tradycjami rodzinnymi wigilijnymi i świątecznymi kultywowanymi w ich rodzinnych domach.

      Dziękujemy P. Irenie Oszkinis za odwiedzenie nas i przeprowadzone zajęcia biblioteczne . Spotkanie z P. Ireną wprowadziło nas w świąteczny i niezapomniany nastrój w oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

                                                                              Wychowawca kl. 0a, Alicja Śniadała