Wiosenne warsztaty z Seniorami

    

    28 marca grupa Misie w obecności pani wice dyrektor Emilii Wiśniewskiej uczestniczyła w wiosennych warsztatach z Seniorami w Centrum Księdza Orione w Brańszczyku, które prowadziła pani instruktor z powiatu ostrowskiego. Wszyscy mieliśmy okazję nauczyć się sztuki robienia kwiatów z krepiny, a także tradycyjnych palm wielkanocnych. Poza tym podczas zajęć przedszkolaki uczestniczyły w pogadance na temat tradycji świątecznych. W trakcie spotkania nie zabrakło radosnego śpiewu wychowanków. Ku naszemu zaskoczeniu Seniorki, które przez dziesiątki lat pracowały w przedszkolach, także śpiewały i recytowały znane nam wiersze. Dzieci wróciły do przedszkola z kolorowymi kwiatami oraz palmą wielkanocną dla pani dyrektor Agnieszki Eychler.

     Wiosenne warsztaty przyniosły wiele radości nie tylko mieszkańcom Domu Emeryta, ale i przedszkolakom. Jednocześnie były żywą lekcją wychowawczą uczącą szacunku oraz życzliwości dla drugiego człowieka bez względu na jego wiek i stan zdrowia. Dla maluchów takie wizyty, to niezapomniane chwile, ponieważ wywołują wzruszenie i uśmiech na twarzach obcych ludzi. Ponadto dla nas wszystkich wzruszający był fakt, że mieliśmy przyjemność poznać oraz  pracować z najstarszą mieszkanką gminy Brańszczyk, powiatu wyszkowskiego oraz jedną z najstarszych Polek, która niedawno obchodziła 107 urodziny.

     Słowa podziękowania kierujemy w stronę pani Danuty Laskowskiej dyrektor Domu Emeryta za zaproszenie, ciepłe przyjęcie, wspólnie spędzony czas oraz poczęstunek.

D. Kania