Dzień Jeża w grupie „Jeżyki”

     10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża, święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Tym bardziej, że dla nas jest to wyjątkowe zwierzątko ponieważ towarzyszy nam każdego dnia i dlatego Dzień Jeża w naszej grupie obchodziliśmy bardzo uroczyście.

     Zajęcie rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej i rozwiązywania zagadek o jeżach. Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku. Następnie przedszkolaki układały postać jeża z rozsypanki, rozwiązywały zadania matematyczne, bawiliśmy się przy wspólnej piosence „dwa malutkie jeże” a także uczyliśmy się nowej rymowanki dotyczącej naszego jubilata. Na dzieci z grupy Jeżyki czekał także słodki poczęstunek w postaci ciasteczek jeżyków, które przygotowali rodzice. Każdy przedszkolak mógł również skorzystać z fotościanki z Jeżem w roli głównej umieszczonej na korytarzu przedszkolnym.

      Po zabawach i słodkim poczęstunku dzieciaki wykonały zbiorowe prace plastyczne odciskając swoje rączki umoczone w farbie tworząc piękne jeże. Dzień ten spędziliśmy bardzo miło i aktywnie. Przedszkolaki na koniec stwierdziły, że bycie „Jeżykiem” to bardzo fajna sprawa.

Ilona Stankiewicz