Wiosenne ognisko, jako nagroda za zbiórkę żołędzi

     Poniedziałek 6 maja dla uczniów klasy 0B był dniem pełnym wrażeń. Dzieci z wychowawczynią miały przyjemność wybrać się na wiosenne ognisko do leśniczówki w Tuchlinie. Wycieczka to nagroda za jesienną zbiórkę żołędzi, której celem było promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci oraz wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, zorganizowana została we współpracy z Kołem Łowieckim Nr 2 ,,Dzik’’ w Wyszkowie oraz Panią Dorotą Owsianko – organizatorem akcji.

     Na początku spotkania dzieci uczestniczyły w interesującej lekcji przyrody – patrząc, słuchając i dotykając, którą przeprowadził Pan leśniczy – Sylwester Runo.

     Dzieci obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy i bogactwo runa leśnego. Słuchały również odgłosów lasu. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania się w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.

     Zerówczaki wykazały się świetną znajomością tematu związanego z ochroną przyrody. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych.

     Na wycieczce, w pięknych okolicznościach przyrody nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych, w których dzieci uczestniczyły z wielką radością. Uczyły się zasad współpracy podczas zabaw zespołowych. Po wszystkich atrakcjach, dzieci degustowały rumiane kiełbaski z ogniska.

     Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pani Doroty Owsianko oraz Panów: Sylwestra Runo i Mirosława Owsianka za mile spędzony czas oraz przybliżenie dzieciom wiedzy na temat otaczającej przyrody.

     Serdecznie dziękujemy również Panu Bogusławowi Zacharskiemu, który bezpłatnie przewiózł dzieci do leśniczówki w Tuchlinie.

Sylwia Soliwoda