Wizyta Pani Bibliotekarki w Przedszkolu

      W  poniedziałek 13 maja grupę „Sówki” odwiedził wyjątkowy gość – pani bibliotekarka Irena Oszkinis z Gminnej Biblioteki Publicznej w Brańszczyku. Przybyła do nas z niesamowitą opowieścią oraz niezwykłym narzędziem, które przeniosło dzieci w magiczny świat bajek. Metoda kamishibai, którą posłużyła się podczas wizyty, wywarła na maluchach ogromne wrażenie i sprawiła, że znana wszystkim bajka o Czerwonym Kapturku nabrała nowego, wyjątkowego charakteru.

    Po przeczytaniu bajki przyszedł czas na jeszcze większą niespodziankę. Pani bibliotekarka przyniosła ze sobą zestaw kostiumów i akcesoriów, które pozwoliły dzieciom przebrać się za postacie z opowieści. Każdy z maluchów mógł wcielić się w wybraną postać – Czerwonego Kapturka, wilka, babcię czy nawet dzielnego myśliwego. Przebieranki okazały się świetną zabawą. Dzieci z radością przymierzały kolorowe stroje, wcielając się w swoje role z pełnym zaangażowaniem.

    Wizyta pani bibliotekarki była niezwykle udana i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony dzieci. Na zakończenie spotkania maluchy wręczyły naszemu gościowi własnoręcznie wykonaną zakładkę do książki, wyrażając wdzięczność za wspaniałą przygodę.

     Mamy nadzieję, że to nie była ostatnia taka wizyta i że jeszcze wiele razy będziemy mogli gościć panią Irenę Oszkinis w naszym przedszkolu. Jej wizyty nie tylko umilają czas dzieciom, ale także wprowadzają je w świat książek i literatury, co jest bezcennym doświadczeniem na ich edukacyjnej drodze.

M. Ponichtera