Wycieczka przedszkolaków do Młyna Gąsiorowo

     22 maja dzieci z grupy „Sówki” i „Wiewiórki” miały okazję spędzić niezapomniany dzień na wycieczce do Młyna Gąsiorowo, położonego w malowniczej mazowieckiej wsi. Wyjazd obfitował w różnorodne atrakcje i edukacyjne zajęcia, które pozwoliły dzieciom na bliskie spotkanie z naturą.

Pierwszym punktem programu był spacer na pobliską łąkę, która okazała się idealnym miejscem do krótkiej lekcji o przyrodzie Mazowsza. Dzieci miały okazję poznać różnorodne gatunki roślin, które można spotkać na mazowieckich polach i łąkach.

Kolejnym przystankiem był ogród gospodyni, pełen świeżych warzyw i aromatycznych ziół. Dzieci dowiedziały się, kiedy siejemy i sadzimy poszczególne rośliny oraz kiedy przypada czas zbiorów.  Podczas wizyty w ogrodzie, dzieci dowiedziały się również, jak ważne są witaminy dla zdrowia. Przewodnik wyjaśnił, dlaczego świeże warzywa i owoce powinny stanowić nieodłączny element codziennej diety. Dzieci mogły zrozumieć, jak poszczególne witaminy wpływają na nasze ciało, wspierając odporność, zdrowie skóry, kości i zębów.

Po teoretycznej części przyszedł czas na praktyczne zajęcia. Dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których własnoręcznie przygotowywały sok jabłkowo-marchewkowy. Każdy uczestnik miał okazję obserwować, jak z owoców powstaje pyszny i zdrowy napój. Na zakończenie warsztatów odbyła się degustacja, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Po intensywnych zajęciach przyszedł czas na posiłek. Dzieci zjadły pyszną zupę pomidorową, a na deser serwowano tradycyjne placki z jabłkami. Obiad był nie tylko smaczny, ale również pełen wartości odżywczych, co idealnie wpisywało się w tematykę zdrowego odżywiania.

Po obiedzie dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych. Rywalizacja w grupach dostarczyła mnóstwo emocji i radości. Były wyścigi w workach oraz inne gry zespołowe, które promowały współpracę i zdrową rywalizację.

Na zakończenie wycieczki dzieci spędziły czas w Gąsiorkowie – wspaniałym placu zabaw, pełnym atrakcji. Karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie i wspinaczki były idealnym miejscem na zakończenie pełnego wrażeń dnia.

Wycieczka do Młyna Gąsiorowo była dla dzieci nie tylko wspaniałą przygodą, ale także cenną lekcją o przyrodzie, zdrowym odżywianiu i rolnictwie. Dzięki różnorodnym zajęciom, przedszkolaki mogły w praktyczny sposób poznać życie na wsi oraz zrozumieć, jak ważna jest troska o zdrowie i środowisko naturalne. To był dzień pełen nauki, zabawy i smaków, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

M. Ponichtera
I. Gołębiewska