Mandoria – Renesansowa Kraina Rozrywki

5 czerwca 2024 r. uczniowie klas V, VI i VII wyruszyli na niezapomnianą przygodę do Mandorii  Miasta Przygód. Mandoria to największy w Europie park tematyczny, gdzie marzenia o podróży w czasie stają się rzeczywistością. To nie tylko kolejna atrakcja – to podróż w głąb historii, do renesansowego miasta pełnego życia i zabawy.

Nasza wycieczka rozpoczęła się od spaceru po parku rozrywki. Niezliczone atrakcje, wspaniałe widoki i radosne okrzyki towarzyszyły nam na każdym kroku. Familijne roller-coastery przynosiły dreszczyk emocji, tematyczne karuzele kusiły swoimi kolorami, a przejażdżki łódkami na wodzie dostarczały odrobinę orzeźwienia. Uczniowie mogli również zwiedzać labirynt pełen luster, który stanowił wyzwanie dla zmysłów i orientacji, liczne zjeżdżalnie zapewniły mnóstwo zabawy i śmiechu, zaś Sala Strachów  przeniosła nas  w świat mrocznych tajemnic i dostarczyła dreszczyku emocji.

Po dniu pełnym energii  udaliśmy się na warsztaty „Historia Pieniądza”, gdzie zgłębialiśmy tajniki ewolucji systemów płatniczych. To fascynujące spotkanie pozwoliło nam lepiej zrozumieć rolę pieniądza w historii ludzkości.

Następnie nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i obiad w przytulnej restauracji. Po krótkiej chwili relaksu udaliśmy się na seans filmowy. Warsztat Leonarda to kino sferyczne, w którym mogliśmy wygodnie się rozsiąść, założyć okulary 3D i odbyć wyjątkową podróż do świata animacji. Ekran w kształcie kopuły sprawił, że czuliśmy się jak bohaterowie filmu!

Zwieńczeniem naszej wycieczki był przystanek w McDonald’s, gdzie mogliśmy podzielić się wrażeniami z całego dnia i delektować się posiłkiem.

Wycieczka do Mandorii okazała się nie tylko czasem pełnym zabawy, ale również edukacji i odkrywania nowych ścieżek. To właśnie takie wyjątkowe chwile pozostają w pamięci na zawsze, budując wspomnienia, które będziemy chcieli powtarzać.

Elżbieta Iwańska