Sensoryczna zabawa pełna kolorów

  10 czerwca Innowacja pedagogiczna „Sensoryczna Przygoda” dobiegła końca, a dzieci z grupy „Sówki” zakończyły ten fascynujący projekt w najbardziej kreatywny sposób. Ostatnie zadanie, które realizowały, polegało na zabawie sensorycznymi woreczkami z farbą. Zabawa ta nie tylko dostarczyła im mnóstwo radości, ale również pomogła rozwijać ich zmysły i umiejętności manualne.

Celem zadania było stymulowanie zmysłu dotyku i wzroku poprzez różnorodne tekstury i kolory, jakie oferują woreczki z farbą. Zabawa miała również na celu rozwijanie małej motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz kreatywności.

Na początku zajęć każde dziecko otrzymało własny woreczek, wypełniony farbą w różnych kolorach. Woreczki były szczelnie zamknięte, aby farba nie wydostała się na zewnątrz, co pozwoliło dzieciom na bezpieczne eksperymentowanie. Następnie dzieci  delikatnie ugniatały woreczki, odkrywając różne efekty, jakie mogą uzyskać poprzez naciskanie, rozciąganie i przesuwanie farby wewnątrz woreczków. W trakcie zabawy dzieci opisywały swoje wrażenia – jakie kolory widzą, jakie kształty tworzą się w woreczkach i jak się czują podczas tej aktywności.

Ostatnie zadanie w ramach innowacji pedagogicznej „Sensoryczna Przygoda” było nie tylko świetną zabawą, ale także wartościową lekcją. Zabawa sensorycznymi woreczkami z farbą pozwoliła im rozwijać się na wielu płaszczyznach, a jednocześnie dostarczyła mnóstwo radości i satysfakcji.

Zakończenie tego projektu to jednak nie koniec sensorycznych przygód. Planujemy w naszej grupie kontynuowanie wprowadzania elementów zabaw sensorycznych do codziennych zajęć, aby wspierać rozwój dzieci w sposób angażujący i kreatywny.

M. Ponichtera