„W świecie instrumentów muzycznych”

           

     W dniu 14 czerwca uczniowie klas 0-IV już po raz drugi wzięli udział w bezpłatnych warsztatach pt. „W świecie instrumentów muzycznych”, zorganizowanych przez Fundację RoRo. Zajęcia prowadzone były w ramach projektu „Rozwijamy się – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu ostrołęckiego” finansowanego ze środków Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

     Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje dźwięk w instrumentach muzycznych, poznali podział instrumentów na strunowe, dęte i perkusyjne oraz sprawdzili na jakiej zasadzie one działają. Główna część spotkania przeznaczona była na wykonanie prostych przykładów każdego z instrumentów, które uczestnicy zabrali ze sobą do domu. Było dużo dźwięków, wspólnego grania i świetnej zabawy.

     Warsztaty były bardzo interesującym doświadczeniem dla dzieci, a nauka przez zabawę sprawiła im ogromną radość oraz rozbudziła ciekawość świata. Aby takich bezpłatnych zajęć mogło odbywać się więcej, w imieniu Fundacji RoRo, zachęcamy do oddania głosu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza na projekt 20. Rozwijamy się! Edycja 3 – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu ostrołęckiego. Wystarczy wejść na stronę bom.mazovia.pl wybrać powyższy projekt z puli podregionalnej i oddać swój głos. Głosowanie trwa tylko do 23 czerwca 2024 roku.

                                                                                                            Kamila Lewandowska