
W roku szkolnym 2024/2025 dzieci z grupy Sówki brały udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym MegaMisja dla przedszkoli, realizowanym przez Fundację Orange. To wyjątkowy projekt, który pomaga najmłodszym lepiej zrozumieć świat mediów, technologii i emocji.
Podczas zajęć dzieci poznały niezwykłych bohaterów: Julkę, Kubę oraz nieco niesfornego Psotnika. To właśnie z nimi wyruszyliśmy w fascynującą podróż, podczas której odkrywaliśmy nasze super moce – takie jak: empatia, rozpoznawanie emocji, uważność, współpraca, kreatywność, zdobywanie wiedzy, zapamiętywanie, porządkowanie informacji, akceptowanie różnorodności, bycie sobą.
Każde spotkanie było pełne zabawy, odkryć i wartościowych rozmów, które wzbogacały dzieci nie tylko o wiedzę, ale także o umiejętności przydatne w codziennym życiu.
W ramach programu grupa Sówki otrzymała dwie paczki z prezentami, w których znalazły się: materiały kreatywne, książki, instrumenty muzyczne, audiobooki, gry planszowe.
Udział w MegaMisji był dla dzieci niezwykle rozwijającym doświadczeniem, pełnym emocji, zabawy i nauki.
M. Ponichtera


















































