Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2023/2024
- Przewodnicząca: Antonina Stankiewicz VIII
- Zastępca: Michał Sylwestrzak VII
- Skarbnik: Aleksandra Pamrowska VIII

Strona szkolna Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku
Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2023/2024
ROZKŁAD DNIA
7.30 – 8.15 – schodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, zabawy: manipulacyjne, tematyczne oraz dydaktyczne.
8.15 – 9.00 – ćwiczenia poranne w postaci zabaw ruchowych,czytanie bajki, zabawy w kole o charakterze integracyjnym, zabawy inspirowane przez nauczyciela (dostosowane do tematu dnia),ćwiczenia mowy, zajęcia higieniczno-porządkowe.
9.00- 9.30- śniadanie,
9.30- 10.40- zajęcia dydaktyczne z przerwą 10 minutowa przeznaczona na dowolną zabawę dziecka, zabawa ruchowa i czynności porządkowe,
10.40-12.00- spacery, wycieczki, zabawy na placu zabaw, obserwacje przyrodnicze, zabawy ruchowe,
12.00-12.15- czynności higieniczne,
12.15-12.45- obiad,
12.45-14.00- cisza relaksacyjna, czytanie lub słuchanie bajek,
14.00-14.10- czynności higieniczne,
14.10-14.30- podwieczorek,
14.30 – 16.30 – zajęcia dodatkowe, zabawy wg zainteresowań dzieci,utrwalenie wiadomości z zajęć, ćwiczenia manualne (rysowanie, malowanie), zajęcia porządkowe. Rozchodzenie się dzieci do domów.
INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA
DANYCH OSOBOWYCH RODZICÓW I UCZNIÓW
ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W BRAŃSZCZYKU
Zgodnie art. 13 oraz art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej zwane RODO), informujemy, że Zespół Placówek Oświatowych w Brańszczyku (dalej zwana Szkołą, w której skład wchodzi Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Brańszczyku i Samorządowe Przedszkole „Krasnoludek” w Brańszczyku) jako Administrator Danych, przetwarza dane uczniów oraz rodziców uczniów w związku z procesem rekrutacyjnym ale również w toku całej edukacji świadczonej przez placówkę.

Dnia 07.09.2018r. w Szkole Podstawowej w Brańszczyku odbyło się Narodowe Czytanie. Polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, została zapoczątkowana w 2012 roku. W ubiegłych latach czytaliśmy: „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Tegoroczną lekturą było ”Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Czytaj dalej Narodowe Czytanie

Nasza SPiNK-a wykorzystywana była również na zajęcia dodatkowe i realizację projektów edukacyjnych. Czytaj dalej SPiNKA nie tylko do zajęć z doradztwa „Uczymy się przez doświadczenia”

Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczeństwa Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi, które powstało z inicjatyw społecznych postanowiło napisać projekt, który kierowany jest do uczniów wygaszanych już gimnazjów z terenu powiatu wyszkowskiego. Publiczne Gimnazjum im. K. S. Wyszyńskiego w Brańszczyku jest jednym z 10 gimnazjów, które miały szansę przystąpić do projektu.

27 października w piątek, w grupie zielonej miała miejsce piękna uroczystość- pasowanie na przedszkolaka. Cała sala wypełniła się zaproszonymi gośćmi- przybyli nie tylko rodzice maluchów, ale także pani dyrektor Iwona Kulasińska, pani wicedyrektor Katarzyna Bralewska oraz dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku pani Maryla Puścian. Czytaj dalej Jestem sobie przedszkolaczek!

18 października wszystkie dzieci, a także ciocie, ubrały się w czerwone bluzeczki, sweterki oraz spodenki. Tego dnia motywem wszystkich działań była czerwień. Czytaj dalej Dzień czerwony u Krasnoludków
Jak zawsze o tej porze roku na naszych stołach goszczą warzywa i owoce z domowych upraw. Dzieci z sali zielonej postanowiły je wykorzystać i z pomocą cioć przygotowały sok owocowo – warzywny. Czytaj dalej Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki