Wychowanie przez sztukę w przedszkolu „Krasnoludek” w Brańszczyku

Przedszkole „Krasnoludek” w Brańszczyku rozpoczęło nowy rok szkolny od edukacji teatralnej, która ma duży wpływ na prawidłowy rozwój intelektualny oraz kulturalny dzieci. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest pani dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku Maryla Puścian. Tym razem aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych w Krakowie zaprezentowali przedszkolakom powszechnie znaną bajkę pt. „O rybaku i złotej rybce”.

Na początku artyści  przypomnieli Krasnoludkom o właściwym zachowaniu się podczas przedstawienia, a także zachęcali wychowanków do współtworzenia akcji. Kolorowa scenografia, odpowiednio dobrana muzyka, piękne stroje sprawiły, iż maluszki z dużym  zainteresowaniem i w skupieniu śledziły przygody poczciwego rybaka oraz żądania jego zachłannej żony.

Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę pani dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku Maryli Puścian za sponsoring pouczającego spektaklu. Dzięki przedstawieniu przedszkolaki zrozumiały, że pieniądze i  bogactwo nie dają szczęścia. Najważniejsze w życiu jest to, aby być dobrym człowiekiem.

Dorota Kania