„Dzień bezpiecznego komputera”

       

  Dzisiaj prawie każdy z nas ma w domu komputer podłączony do Internetu. Wiemy jak łatwo można uzależnić się od tego wirtualnego świata i jak trudno uwolnić się spod komputerowego zaklęcia. Mając to na uwadze w grupie zielonej oraz pomarańczowej 12 października obchodziliśmy dzień bezpiecznego komputera.

            Zajęcia rozpoczęły się od spontanicznych wypowiedzi dzieci na temat komputerów. Potem starszaki zamieniły się w komputery i za pomocą kłębka włóczki stworzyły internetową sieć. Dzieci oglądając obrazki sformułowały zasady bezpiecznego korzystania z komputera. Przedszkolaki z wielką uwagą i zaciekawieniem wysłuchały bajki profilaktycznej o Mareczku, który za dużo grał w gry komputerowe. Krasnoludki zgodnie stwierdziły, że jest dużo innych fajnych zabaw, niż wirtualne gry. Na koniec dzieci wykonały wspólnie plakat dotyczący bezpiecznej zabawy. Podsumowaniem zajęć było oglądanie bajki pt. „Czarownica z komputera”.

            Była to dla przedszkolaków bardzo cenna lekcja. Dzieci wiedzą, że komputer i Internet dają dużo możliwości, ale niosą ze sobą także wiele zagrożeń.

Ilona Gołębiewska