Dzień Edukacji Narodowej

            12 października 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas VII i VIII pod opieką pani Marzeny Szwaczyk przygotowali apel, który miał wyrazić naszą wdzięczność wobec dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, którzy codziennie wkładają mnóstwo trudu, aby przekazać nam wiedzę, a przy tym, by szkoła była przyjaznym miejscem.

    Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań złożonych paniom dyrektorkom. Uczniowie zadedykowali wierszyk oraz piosenkę ,,Dyrektorskie tango”. Następnie wyrecytowali wiersz i zaśpiewali piosenkę paniom z nauczania początkowego. Kolejny występ przeznaczony był dla pań polonistek, które zdradzają nam tajniki poprawnego pisania i mowy. Uczniowie przekazali swoje podziękowania również nauczycielom historii, którzy każdego dnia wkładają niemały trud w to, aby pomóc nam zapamiętać daty, bitwy i nazwiska wybitnych Polaków. Kolejne występy zadedykowane zostały pani katechetce i księdzu, a po nich przyszedł czas na królową nauk – matematykę. Panie uczące języków obcych, dzięki którym wyjazd za granicę nigdy nie będzie nam straszny, również usłyszały piękny utwór muzyczny. Następnie podziękowania skierowane były do pań uczących przyrody, biologii i geografii. Kolejne wiersze i piosenki zostały zadedykowane pani od plastyki oraz nauczycielom uczącym chemii, fizyki, informatyki i muzyki. Później przyszedł czas na podziękowania dla nauczycieli jednego z ulubionych przedmiotów wszystkich uczniów – WF – u. Na końcu uczniowie złożyli gorące życzenia pani bibliotekarce, pani z sekretariatu, paniom dbającym o porządek w naszej szkole, paniom kucharkom i panom konserwatorom. Następnie przekazano głos pani dyrektor, która porównała naszą szkołę do organizmu, który nie mógłby funkcjonować bez któregoś narządu. Głos zabrała jeszcze przedstawicielka Rady Rodziców oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Tym punktem uroczystość została oficjalnie zakończona.

           W imieniu wszystkich uczniów jeszcze raz dziękujemy nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły za wysiłek, który codziennie wkładają w to, aby do szkoły uczęszczać z radością. Dziękujemy i życzymy jeszcze raz wszystkiego dobrego.

Anna Szymanik