Świątecznie w Warszawie

     21 grudnia uczniowie klasy drugiej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Brańszczyku uczestniczyli w „świątecznej” wycieczce do Warszawy. W tym dniu maluchy odwiedziły Muzeum Domków dla Lalek w Pałacu Kultury i Nauki oraz Wielką Fabrykę Elfów na Stadionie Narodowym.

        W pierwszej części wyjazdu najmłodsi zobaczyli ponad 120 historycznych domów, sklepików i pokoi dla lalek, a nawet unikatową kolekcję zabawek sakralnych. Dzieci zachwyciły dziesiątki uroczych wnętrz, tysiące maleńkich drobiazgów i niezliczona ilość godzin wspaniałej zabawy, która dawno przeminęła, ale której czar urzeka nas do dziś. W drugiej części wycieczki, podczas wizyty w Wielkiej Fabryce Elfów na Stadionie Narodowym, uczniowie mieli możliwość spotkania z Elfami, które na specjalne życzenie Świętego Mikołaja oprowadziły najmłodszych po zakamarkach jego fabryki. Dzieci, nie tylko wzięły udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomogły Elfom stworzyć Eliksir Świętego Mikołaja. Podczas bajecznej podróży goście fabryki odwiedzili 10 punktów z atrakcjami. Na maluchy czekały aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Wizyta zwieńczona była spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który czekał na dzieci w swoim magicznym pokoju z upominkami.

       Był to dzień pełen pozytywnych emocji doświadczonych w świątecznej atmosferze. Uczniowie wrócili do domów zachwyceni i pełni niezapomnianych wrażeń.

Natalia Łapińska