Konkurs kolęd i pastorałek

           

           Dnia 8 stycznia 2019 roku o godzinie 10.00 odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Uczniowie podzieleni na kategorie wiekowe występowali zarówno solo, jak i w kilkuosobowych zespołach. Uzdolnionym wykonawcom bacznie przyglądało się jury w składzie: pani dyrektor Iwona Kulasińska, pani Olga Frankowska – Kędzior oraz pan Michał Sitek.

            Uroczystość swoimi występami rozpoczęli uczniowie klasy „0” w składzie: Maksymilian Kraszewski, Amelia Wasiewicz, Wiktor Najmoła, Elena Bauer i Wiktoria Perzyna, którzy zaprezentowali pastorałkę pt. „Pastuszek bosy”. Następnie kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem” wykonali: Lena Mikołajczyk, Aleksandra Mościcka, Maja Banaszek, Jan Bartkowski oraz Dawid Pakieła. Zaraz po nich pojawił się duet Blanka Bloch i Liliana Iwanka. Dziewczynki zaśpiewały utwór „Zagraj dziecku kołysankę”. Później na scenie wystąpiły Julia Bralewska i Julia Jachna z kolędą „Cicha noc”. Kolejna była Zofia Książak, wykonała pastorałkę pt. „Pastuszek bosy”. Zespół w składzie: Ignacy Ginko, Oliwia Roguszewska oraz Wiktoria Pochmara zaśpiewał utwór „Świeć gwiazdeczko”. Paulina Głowacka i Gabriela Głowacka zachwyciły widzów kolędą „Jezus malusieńki”. Potem zaprezentowali się Jakub Kaflik z utworem „Cicha noc” i Michał Sylwestrzak z kolędą „Jezus malusieńki”. Nie zabrakło również wykonawców z III klasy. Julia Bajor i Paweł Ponichtera wykonali pastorałkę pt. „Mario, czy ty wiesz?”. Pierwszą kategorię wiekową zakończył Szymon Lipiński utworem „Jezus malusieńki”.

            Kategorię klas IV – VI rozpoczęła grupa w składzie: Lena Perzyna, Jakub Sylwestrzak, Kamila Kurowska. Zespół zaprezentował pastorałkę „Pastuszek bosy”. Następnie mogliśmy zaobserwować wiele występów solowych. Na scenie pojawiły się: Alicja Bartkowska z kolędą „Wśród nocnej ciszy”, Anna Marchewka z utworem „Od serca do ucha”, Maja Kraszewska z kolędą „Cicha noc” i Marcelina Dąbrowska, która zaśpiewała „Lulajże Jezuniu”. Zaraz potem wystąpiły: Michalina Maciejczuk z pastorałką pt. „A kto wie, czy za rogiem”, Aleksandra Jóźwiak z „Kolędą dla nieobecnych” oraz Nikola Pawłowska, która wykonała utwór pt. „Jezus malusieńki”. Później zaprezentował się zespół: Maja Mikołajczyk, Kinga Wiśniewska i Olga Sobiewska. Dziewczęta zaśpiewały pastorałkę „Świeć gwiazdeczko”. Następnie wystąpiły: Aleksandra Korzybska z utworem „Cicha noc” i Julia Pochmara, która zaśpiewała kolędę pt. „Gdy śliczna panna”. Zaraz po nich na scenie pojawił się Wojciech Laskowski, który wykonał utwór „Kolęda płynie z wysoka”. Chwile później Alicja Nowak, Julia Nadaj i Aleksandra Fydrych zaprezentowały kolędę pt. „Lulajże Jezuniu”. Ostatnią uczestniczką w tej kategorii była Monika Błońska, która zaśpiewała pastorałkę „Maleńka miłość”.

            Trzecią kategorię wiekową otworzył Łukasz Błoński, śpiewając kolędę pt. „Cicha noc”. Następnie zespół w składzie: Zuzanna Ginko, Maja Balicka, Roksana Sówka oraz Dominik Laskowski zaprezentował utwór pt. „Pierwsza gwiazda”. Na zakończenie Natalia Zasłona i Kamil Zarzecki zaśpiewali pastorałkę „Święta to czas niespodzianek”.

            Po długiej naradzie jury ogłosiło następujące wyniki. I miejsce w kategorii klas 0 – III zajęli Julia Bajor i Paweł Ponichtera, w kategorii klas IV – VI zwyciężyła Anna Marchewka, zaś w ostatniej kategorii I miejsce zajęła grupa: Zuzanna Ginko, Maja Balicka, Roksana Sówka i Dominik Laskowski, natomiast II miejsce Natalia Zasłona oraz Kamil Zarzecki.

            Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Laureaci przeszli do Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 15 stycznia w sali OSP w Brańszczyku. Reprezentanci naszej szkoły zostali najlepiej ocenieni w kategorii klas IV – VI oraz w grupie najstarszych uczestników, II miejsce zdobyli uczniowie z najmłodszej kategorii. Na konkursie powiatowym został wyróżniony zespół w składzie: Maja Balicka, Roksana Sówka, Zuzanna Ginko, Dominik Laskowski.

            Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim wykonawcom za pracę i trud włożony w przygotowania do występów. Zaprezentowane utwory wprowadziły nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i rozpaliły płomień wzajemnej miłości i ciepła. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Jakub Deptuła