Dzień Zakochanych

                14 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji walentynek. Poprowadzili go przedstawiciele Samorządu Szkolnego: Dominik Laskowski oraz Anna Szymanik.

                W pierwszej kolejności prowadzący przedstawili zebranym krótką historię święta zakochanych oraz przekonali, że 14 lutego jest idealnym dniem, żeby wyznać komuś swoje uczucia, czy podarować prezent. Zdaniem wielu ludzi nie powinno się obchodzić walentynek, jednak Dominik z Anią, zapewnili, że nie ma przecież nic złego w dodatkowej okazji do powiedzenia komuś: „Kocham Cię”, a otrzymanie upominku z podpisem: „Twój Walenty”, „Twoja Walentynka” jest miłym akcentem święta. Patron zakochanych sprzyja osobom nieśmiałym i dodaje odwagi, by zrobić ten pierwszy gest zainteresowania w kierunku sympatii. W dalszej części uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać piosenki „Nie wiem, czym jest miłość” w wykonaniu Zuzanny Ginko. Na koniec Amorek, w którego wcielił się Piotr Owsianko, rozdał uczniom walentynki.

                Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie apelu oraz zbierali pocztę walentynkową. Całą akcję koordynowała pani Marta Nowak.

Roksana Sówka