Tradycji stało się zadość…

                Okres karnawału to czas hucznych zabaw i towarzyskich spotkań. Staropolskim zwyczajem, 22 lutego, w Szkole Podstawowej w Brańszczyku odbył się bal karnawałowy.

                Na dwóch parkietach, w rytmie tanecznych przebojów, bawili się uczniowie klas młodszych i starszych. Uczniowie klas 0 – III przybyli na zabawę w strojach karnawałowych, barwne przebrania zaskoczyły niejedną osobę. Nie wszystkich udało się nawet poznać. Dzieci chętnie brały udział w proponowanych konkursach i zabawach. W konkursie na najpiękniejszy strój wygrali Michalina Stańczak i Maksymilian Kraszewski, a królem i królową balu zostali Sara Lasota i Piotr Nowak. Swoim tańcem zachwyciły i zostały wyróżnione dwie pary z klasy „0”: Elena Bauer i Wiktor Najmoła oraz Julia Mościcka i Kacper Gałązka. Najmłodsi zaglądali też do kącika malowania twarzy, by już po chwili przemienić się w inną postać i poczuć się na balu wyjątkowo. Starsi uczestnicy ubrali na imprezę współczesne kreacje, ukazujące najnowsze trendy mody. Na parkiecie poruszali się niczym uczestnicy programu „You Can Dance”. Świetna muzyka i doskonały D’J oraz wspaniała atmosfera sprawiły, że bawiliśmy się znakomicie.

                Dziękujemy Radzie Rodziców, która przygotowała sklepik ze słodkościami i napojami, a wszystkich obdarowała bułeczką i soczkiem. Cieszymy się aktywnym i twórczym Samorządem Szkolnym, który ozdobił miejsca zabaw.

Aneta Marchewka