Dzień biały

          W środę 20 lutego w  naszym przedszkolu królował kolor biały i choć za oknem nie było śladu śniegu, w przedszkolu panowała zimowa atmosfera.
Do grupy zielonej w tym dniu przyszedł tajemniczy list od Pani Zimy. Napisała w nim, że zagląda czasami do naszego przedszkola i obserwuje dzieci w czasie zajęć, podczas których dużo dowiadują się na jej temat. Pani Zima przygotowała dla Przedszkolaków kilka zadań do wykonania, które sprawiły im wiele radości. Rozwiązywaliśmy białe zagadki, poznaliśmy również bajkę o białym krasnoludku Gapciu, który mieszkał w białym domu z białymi meblami i Kameleona, który pokolorował świat Gapcia. Nie zabrakło też wesołej zabawy z bałwankiem oraz zabaw ruchowych nawiązujących do tematu dnia. Wiele radości dostarczyła dzieciom bitwa na śnieżki, które zrobiły własnoręcznie z kartek papieru.

      Przedszkolaki z zaangażowaniem brały udział w „białych zabawach”, jak również rozwijały swoje umiejętności plastyczne malując przy pomocy białej farby płatki śniegu oraz rysując kaszą manną. Oczywiście, jak zawsze, zgodnie z barwą świętowanego dnia, wszystkie posiłki w tym dniu również były wyjątkowe – białe, pyszne i zdrowe.
Był to kolejny dzień pełen niesamowitych wrażeń w naszym Przedszkolu.

                                                                                                         Martyna Ponichtera