Zawody w piłce ręcznej

         Rywalizacja sportowa pomiędzy szkołami położonymi na terenie gminy Brańszczyk trwa przez cały rok szkolny. We wrześniu młodzi sportowcy uczestniczą w biegach przełajowych oraz grają w piłkę nożną, następnie odbywają się zawody w halowej piłce nożnej i poprzez grę w tenisa stołowego przechodzimy do szczypiorniaka. 26 lutego gospodarzem Gminnych Zawodów w Piłce Ręcznej dla klas młodszych była Szkoła Podstawowa w Brańszczyku, zaś 12 marca dla starszych uczniów zawody zorganizował Zespół Placówek Oświatowych w Porębie.

                W dwóch kategoriach wiekowych, zarówno piłkarki jak i piłkarze ręczni z naszej szkoły, stawali na podium i z rąk pana wójta odbierali medale i puchary. Dziewczęta i chłopcy z klas młodszych oraz uczniowie z klas starszych wygrali turniej, natomiast uczennice klasy VII, VIII i gimnazjalistki wywalczyły III miejsce. Uczniowie naszej szkoły reprezentowali również gminę Brańszczyk w rozgrywkach powiatowych, które dla dziewcząt z klas IV – VI zakończyły się na III miejscu, zaś chłopcy z klas VII, VIII i gimnazjum zdobyli srebrne medale. Gratulujemy Zofii Łukasiewicz, Kacprowi Wójcikowi oraz Dominikowi Laskowskiemu, którzy otrzymali statuetki dla najlepszych zawodników.

                Wszystkim reprezentantom naszej szkoły serdecznie dziękujemy za trud i zaangażowanie włożone w przygotowania do zawodów. Szczególne podziękowania kierujemy do Dominika Laskowskiego, który wykazał się świetną znajomością przepisów gry w piłkę ręczną i na turnieju w Brańszczyku pełnił rolę sędziego.

Skład reprezentacji młodszej kategorii: Wiktoria Bralewska, Paulina Chmiel, Michalina Godleś, Amelia Jachna, Wiktoria Pióro, Zofia Łukasiewicz, Anna Deluga, Monika Błońska, Joanna Szmanik, Julia Murawska, Aleksandra Deluga, Aleksanda Kurowska, Amelia Rojek, Mateusz Archacki, Bartosz Kaflik, Norbert Maciejewski, Nikodem Zyśk, Kacper Wójcik, Wojciech Laskowski, Łukasz Brzeziński, Dawid Deluga, Oskar Durda, Grzegorz Abramczyk, Jakub Tomczyk.

Skład reprezentacji starszej kategorii: Aleksandra Maciejczuk, Izabela Cichowska, Aleksandra Rojek, Joanna Przybylska, Małgorzata Błaszczak, Olga Kulesza, Gabriela Pawłowska, Karolina Dębek, Angelika Kowalska, Angelika Koziatek, Jakub Bralewski, Dominik Laskowski, Kacper Ponichtera, Mateusz Rogalski, Sebastian Świercz, Łukasz Błoński, Jan Danis – Góra, Jakub Deptuła, Piotr Owsianko, Kacper Drobot, Michał Zdziarstek, Szymon Bralewski.

Aneta Marchewka