Konkurs Ekologiczny „Zbiórka surowców wtórnych”

  Zespół Placówek Oświatowych w Brańszczyku przyłączył się do ogólnopolskiej zbiórki makulatury pod patronatem Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego. Dlatego też został ogłoszony Szkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Zbiórka surowców wtórnych”.  Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcanie dzieci oraz rodziców do selektywnego zbierania odpadów, a także dbanie o środowisko naturalne.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce – Julia Bralewska uczennica kl. II- 314,1 kg.,

II miejsce – Tomasz Zawierucha uczeń kl. IV- 160 kg.,

III miejsce – Marcin Szczygielski grupa zielona- 150 kg.,

Wyróżnienie – Ignacy Ginko uczeń kl. II- 147,4 kg.

Najwięcej makulatury zebrała kl. II  tj. 670,7 kg. pod opieką pani Ewy Łapińskiej. Gratulujemy wychowawcy oraz uczniom.

Łącznie w Zespole Placówek Oświatowych nagromadzono 3 tony 160 kg. surowców wtórnych. Nagrody oraz dyplomy wręczono zwycięzcom podczas uroczystości szkolnej z okazji Święta 3 Maja.

     Na wyróżnienie zasługuje postawa wielu rodziców nie tylko przedszkolaków, którzy aktywnie włączyli się w akcję pomagając swoim pociechom w transporcie do placówki ciężkich paczek makulatury. Warto dodać, iż w tym roku szkolnym po raz pierwszy maluchy włączyły się do tego szczytnego celu. Tym samym przyłączyły się do szkolnego konkursu ekologicznego. Przedszkolakom wręczono dyplomy oraz upominki za udział w konkursie.

   Nie o samą nagrodę chodziło, ale przede wszystkim o świadomość wychowanków, że o środowisko dbamy również poprzez odzyskiwanie surowców wtórnych. Wielka zbiórka makulatury okazała się dużym sukcesem dzieci. Pamiętajmy, iż 1 tona zebranych papierów, to uratowanie 17 drzew.

Słowa  podziękowania kierujemy w stronę pana Piotra Bartkowskiego za pomoc w transporcie makulatury do Wyszkowa.

                                                                                   Dorota Kania i Alicja Śniadała