Bajkowo u Krasnoludków

        Bajki zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta 5 listopada, jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a.

      Tego dnia przedszkolaki z grupy żółtej w ramach projektu „Magiczna Moc Bajek” obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Każdy przedszkolak przyniósł swoją ulubioną zabawkę z bajki, a co niektórzy byli nawet przebrani za ulubioną postać. Czarodziejskim dywanem przenieśliśmy się do krainy baśni, przez cały dzień układaliśmy puzzle przyniesione przez dzieci z ilustracjami bajowymi, czytaliśmy bajki, rozmawialiśmy na temat ulubionych postaci, bawiliśmy się w zabawy związane z bajkami. Dzieci dobierały ilustracje z tych samych bajek, odgadywały zagadki, łączyły rekwizyty z odpowiednią postacią. Nie zabrakło także malowania twarzy i bajkowej fotobudki z udziałem Maszy i Minionka. Na zakończenie każdy przedszkolak dostał order z okazji bajkowego święta.

          Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Jest to jeden z lepszych przekazów informacji dla naszych dzieci, dlatego rola książek i bajek jest tak ważna w naszej placówce.

Ilona Stankiewicz