Dzień pomarańczowy

      Dnia 6 listopada w przedszkolu “Krasnoludek” grupa pomarańczowa i zielona, obchodziły dzień pomarańczowy. W tym dniu wszystko było pomarańczowe, nawet stroje przedszkolaków. Wyszukaliśmy w sali przedszkolnej wszystko co jest w tym kolorze. Nie zabrakło pomarańczowych atrakcji. Dzień był pełen niespodzianek. Pierwszą z nich był  eksperyment, mieszaliśmy dwa kolory farb, aby uzyskać kolor pomarańczowy. Następna atrakcja była wybuchowa. Z własnoręcznie przez ciocię zrobionego wulkanu, wypłynęła pomarańczowa lawa, zrobiona z: wody, sody, octu i pomarańczowej farby.  Dzieci były zafascynowane tym eksperymentem, co widać było na ich buziach. Poza doświadczeniami przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych, odgadywały zagadki, wykonały pomarańczową pracę plastyczną.

     Dzieci omawiały sposoby wykorzystania pomarańczowych owoców i warzyw w różnych potrawach, rozmawialiśmy o ich wartościach odżywczych i witaminach które w nich mieszkają.

    Na zakończenie zajęć przedszkolaki z wielką ochotą wypiły sok pomarańczowy, ze świeżo wyciśniętych owoców, a także chrupały pyszne marchewki.

                                                                                                                                    Iwona Bielecka