Sesja Rady Przedszkola w Brańszczyku

      6 listopada w Samorządowym Przedszkolu „Krasnoludek” w Brańszczyku miała miejsce uroczysta Sesja Rady Przedszkola, podczas której wszystkie dzieci były pasowane na przedszkolaka. Zanim to się stało delegacja Krasnoludków oficjalnie wniosła do sali flagę narodową, po czym odśpiewano hymn Polski. Następnie  wychowankowie  musieli wykazać się umiejętnościami w różnych kategoriach począwszy od debiutu po recytację i śpiew. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło głosowania nad uchwałą dotyczącą przystąpienia maluchów do pasowania. Zastępca dyrektora Katarzyna Bralewska, jako Przewodnicząca Rady Przedszkola,  nadzorowała przebieg Sesji. Uroczystość była namiastką Sesji Rady Gminy. Dzięki takim wydarzeniom Krasnoludki czują się doceniane, a przy okazji poznają nowe pojęcia związane ze środowiskiem lokalnym. Poza tym pokonują lęk przed publicznym wystąpieniem oraz uczą się wypowiadania swoich poglądów.

     Pasowanie na Przedszkolaka, to pierwsza ważna uroczystość w życiu każdego dziecka. Dlatego też dzień był pełen emocji nie tylko dla maluszków, ale i dla pań.

    Słowa podziękowania kierujemy w stronę Stowarzyszenia „Pomóż dzieciom” za ufundowanie nagród książkowych dla maluchów, które wręczał najstarszy kolega oraz dziękujemy za zakup ciastoliny do przedszkola.

Dorota Kania