Urodziny Polski

   

    8 listopada Samorządowe Przedszkole „Krasnoludek” w Brańszczyku tradycyjnie świętowało rocznicę Odzyskania Niepodległości. Od samego rana w sali rozbrzmiewały pieśni patriotyczne, a społeczność przedszkola nosiła przyklejone biało-czerwone kotyliony w kształcie serca symbolizujące miłość do Ojczyzny. W obecności zaproszonego gościa dzieci zaśpiewały a capella Mazurka Dąbrowskiego. Tym samym włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Kolejnym punktem obchodów była prelekcja przedstawiciela Związku Piłsudczyków RP Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie. Pan Zbigniew Drobot zaprezentował mundur legionisty oraz przybliżył przedszkolakom postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Maluszki z uwagą wysłuchały ważnych, historycznych informacji. Po części teoretycznej przyszła pora na gaszenie świeczek na torcie okolicznościowym w barwach narodowych. Urodziny Polski były żywą lekcją historii.

Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych dzieci uczą się patriotyzmu, a jednocześnie oddają hołd poległym za Ojczyznę, dzięki którym możemy spokojnie bawić się w przedszkolu oraz mówić  po polsku.

    Słowa podziękowania kieruję w stronę pana Zbigniewa Drobot za przyjęcie zaproszenia oraz przekazanie cennych informacji dzieciom. Dziękuję także  paniom za przygotowanie jubileuszowego tortu  w barwach narodowych, dzięki któremu atmosfera uroczystości była nie tylko podniosła, ale i bardzo radosna.

                                                                                                                          Dorota Kania