Dzień Pluszowego Misia

   

      Jak co roku, 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka – honorowego gościa, by zaprezentować go swoim kolegom i koleżankom.

    Nasza uroczystość rozpoczęła się ciepłym przywitaniem dzieci i ich maskotek. Po tym miłym wstępie, zaprezentowana została historia pluszowego misia, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych. Kolejnymi przygotowanymi atrakcjami, były zabawy z chustą animacyjną z naszymi bohaterami – misiami w roli głównej, zabawa ruchowa przy znanej wszystkim piosence „Stary niedźwiedź mocno śpi”, a także wykonywanie wspólnie z misiami różnorodnych zadań. Dzieci pełne radości, czerpanej ze wspólnej zabawy, z wielkim zainteresowaniem obejrzały także krótki film prezentujący etapy powstawania misia. Nie zabrakło również pracy plastycznej, najmłodsi kolorowali sylwetę misia, natomiast starsze dzieci wyklejały misie włóczką. Ponadto przedszkolaki z grupy żółtej w ramach projektu ,,Magiczna moc bajek” zrealizowały moduł drugi pod hasłem ,, Kto to jest przyjaciel ? ”

       Dzieci zakończyły ten wspaniały dzień z uśmiechem na twarzy.  Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia.

Monika Tranczewska